کابینت سی ان سی کرج

 در کابینت کرج

کابینت سی ان سی کرج چیست؟ سی ان سی، کابینت هایی با روکش های حکاکی شده هستند که بیشتر برای سبک های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند. سبک های کلاسیک یکی از انواع سبک های کابینت هستند که بسیاری از سلیقه ها را پوشش می دهد و طرفداران زیادی دارد. گروه طراحی دکوراسیون داخلی دکولوکس مجری کابینت سی ان سی کرج  هستند که شما را در اجرای طرح های محبوبتان همراهی می کند. در ادامه به توضیح بیشتری درمورد کابینت سی ان سی کرج می پردازیم تا شما به طور کامل با این متریال آشنا شوید.

کابینت سی ان سی کرج

کابینت سی ان سی کرج

کابینت سی ان سی کرج چه مزایایی دارد؟

هر کابینت با توجه به متریال مورد استفاده و نوع کاربرد، مزایا و معایبی دارد. کابینت های سی ان سی نیز از این مورد مستثنی نیستند.

به دلیل اینکه جنس کابینت های سی ان سی کرج از چوب و ام دی اف هستند، فرم پذیری بالایی دارند در نتیجه تنوع مدل بسیار بالایی زیادی دارند.

کابینت cnc از روکش های پی وی سی وکیوم و یا رنگ پلی اورتان ساخته می شوند. این روکش ها تنوع رنگی زیادی دارند به همین دلیل کابینت هایی که با این متریال ساخته می شوند تنوع رنگی زیادی دارند.

کابینت های سی ان سی با دقت و سرعت زیادی اجرا می شوند و در عین حال با ظرافت زیادی کار می شوند.

انتخاب طرح درب کابینت های سی ان سی هیچ محدودیتی ندارد و امکان پیاده سازی هر طرح انتخابی شما روی درب کابینت کرج وجود دارد.

کابینت سی ان سی کرج

کابینت سی ان سی کرج

معایب کابینت های سی ان سی کرج

یکی از ایرادهایی که می توان از کابینت سی ان سی کرج گرفت، کم شدن ضخامت ورق ام دی اف است که در اثر تراشکاری ورق خام توسط دستگاه بوجود می آید. به همین دلیل بعد از رنگ کاری احتمال تابیدگی درب کابینت وجود دارد. این حالت برای کابینت هایی  که اندازه آن از حالت عادی بیشتر است، احتمال بوجود آمدن این مشکل زیاد است.

البته گفتنی است که برای جلوگیری از بوجود آمدن این مشکل، درب های کابینت را به شکل یک قاب عکس یعنی 4تکه ام دی اف خام یا چوب متصل به یکدیگر ساخته می شوند و یک کلاف تشکیل می‌دهند و بخش میانی درب کابینت هم از یک صفحه از جنس ام دی اف خام یا پلای وود به ضخامت 8 یا 9 میلیمتر تشکیل شده است. ساخت کابینت به صورت چند تکه از بوجود آمدن این قوس های احتمالی جلوگیری می کند.

کابینت cnc وکیوم بهتر است یا کابینت های رنگ شده؟

همانطور که گفتیم، کابینت های سی ان سی غالبا از پوشش رنگی پلی اورتان یا روکش پی وی سی و یا وکیوم ساخته و نصب می شوند. عناصر اصلی این نوع از کابینت های کرج، ام دی اف هستند. پوشش پلی اورتان دارای تنوع رنگی بالایی است در صورتی که روکش های پی وی سی تنوع رنگی کمتری دارند. اما در مقابل این تنوع رنگی، روکش وکیوم نسبت به کابینت رنگ شده قیمت پایین تری دارند. از نظر دوام و طول عمر، کابینت های رنگ شده بهتر از کابینت های وکیوم هستند.

کابینت سی ان سی کرج

کابینت سی ان سی کرج

مقایسه کابینت سی ان سی کرج و کابینت ام دی اف

از بارزترین تفاوت های کابینت سی ان سی کرج و ام دی اف اختلاف ضخامت آن هاست. ضخامت استاندارد کابینت های ام دی اف در حالت عادی 16 میلی متر است در حالی که کابینت های سی ان سی با ضخامت های بیشتری ساخته می شوند. کابینت های سی ان سی به دلیل حکاکی ها و برش هایی که روی درب کابینت انجام می شود باید ضخامت بالاتری داشته باشند. ضخامت این صفحات این گاها تا 40 میلی متر هم می رسد. تا بتوان راحت تر حکاکی های صفحه را انجام داد.

در مقایسه کابینت های سی ان سی با کابینت های هایگلاس، قیمت آن ها نیز مدنظر است. هزینه ساخت کابینت های سی ان سی از ساخت کابینت های هایگلاس کمی بیشتر خواهد بود چون این کابینت ها باید رنگ شده و یا از جنس پی وی سی ساخته شوند.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

error: Content is protected !!
خرید کابینت آشپزخانه در کرجکابینت هایگلاس کرج Call Now Buttonمشاوره رایگان