کناف گوهردشت

 در بازسازی کرج

کناف گوهردشت چیست و دارای ویژگی‌ هایی است؟

کناف گوهردشت یک سازه و یا ورق‌ های بزرگ گچی از پیش ساخته شده می باشد که در کارخانه‌ ها به صورت خشک تولید و عرضه بازار می شود. واژه کناف، نامش برگرفته از سازنده آن یعنی کارل کناف می‌ باشد. این سازه که از سال ۱۹۹۲ که برای اولین بار در آلمان ساخته شده تا به اکنون بسیار محبوب معماران و ساختمان سازان قرار گرفته است.

چرا که به علت ویژگی‌ ها و مزیت‌ هایی که به همراه دارد؛ در صنایع دکوراسیون داخلی در کرج ، ساختمان سازی، ساخت لوازم دکوری و تزیینی و … کاربرد وسیعی پیدا کرده می باشد. به گفته ی تمامی طراحان و ساختمان سازان، کناف یکی از بهترین گزینه برای معماری زیباتر، آسان تر و ایمن تر می باشد.
بدون شک کناف جایگزین بسیار مناسبی برای مصالح و شیوه‌ های سنتی مانند رابیتس می باشد.

 

انواع گچ برگ‌های کناف گوهردشت

گچبری های کناف گوهردشت دارای دسته بندی های متفاوتی هستند که هر کدام از آن ها از ترکیب بندی ویژه ای برخوردار می باشند که به شرح زیر است:

  • صفحات گچی معمولی روکش دار  (RG)
  • صفحات گچی مقاوم در برابر رطوبت(MR)
  • صفحات گچی مقاوم در برابر حریق (FR)
  • صفحات مقاوم در برابر آتش و رطوبت (FM)

مزیت‌ های کناف گوهردشت چیست؟

متریال اصلی کناف کرج ، گچ می باشد. به همین علت از انعطاف پذیری بالایی برخوردار شده است. به لطف کناف، شما هر طرح دلخواهی که برای سقف، دیوار و سایر بخش‌ های یک محیط از جمله دیوار پشت تلویزیون، اپن آشپزخانه، زیر راه پله و … مد نظرتون هست؛ به راحتی با کناف قادر هستید آن را خلق نمایید.

از دیگر مزیت‌ های کناف، می‌ توان به سرعت بالای اجرای آن اشاره کرد. در رابیتس که یک شیوه سنتی می باشد؛ به نصب رابیتس، گچ کاری، گچبری، جوشکاری و … نیاز است. در صورتی که برای اجرای کناف بر روی سقف و دیوار به این عملیات نیاز نخواهد بود. برای مثال در رابیتس کاری باید زمانی برای خشک شدن گچ‌ ها سپری نماید. اما در کناف کاری به علت خشک بودن گچ‌ ها و از پیش ساخته شدنشان دیگر خبری از انتظار کشیدن جهت خشک شدن مصالح نخواهد بود. علاوه برای آن‌ ها، برای اجرای کناف احتیاجی به نیروی انسانی کمتری نسبت به اجرای رابیتس نیاز خواهد بود. به طور مثال برای جوشکاری، گچ بری و … به نیرو های متخصص مرتبط نیاز است در صورتی که برای اجرای کناف به چنین متخصصانی نیازی نمی باشد.

از طرفی دیگر وزن کمتر ورق‌ های کناف به دلیل خشک بسیار پایین می باشد. وزن کم ورق‌ ها باعث بالا رفتن سرعت اجرای کار، کاهش هزینه‌ های حمل و نقل، افزایش سطح بهره وری نیرو های انسانی، بالا رفتن سطح ایمنی در برابر زلزله شده است.

آیا کناف گوهردشت در برابر رطوبت و آب مقاوم می باشد؟

کناف در برابر رطوبت و آب مقاوم نمی باشد و در صورت قرار داشتن در معرض آب و رطوبت، امکان دارد آسیب ببیند و شکلش . بنابراین، استفاده از کناف در محیط‌هایی که ممکن است با رطوبت و آب مواجه شوند، مانند حمام و آشپزخانه، توصیه نمی‌شود.

به همین دلیل، در این نواحی از سقف باید از سقف های ضد آب و مقاوم به جای کناف استفاده شود. در برخی از موارد، ممکن است کناف با پوشش‌هایی مانند پوشش‌های ضدآب و ضدرطوبت پوشانده شود تا در برابر رطوبت و آب مقاومت بیشتری داشته باشد، اما این روش به طور کلی توصیه نمی‌شود.

بنابراین، در انتخاب روش ساخت سقف باید شرایط محیطی و نیازهای خود را به دقت مورد بررسی قرار داده و بهترین روش را برای ساخت سقف مناسب با شرایط خود انتخاب کرد.

مواد تشکیل دهنده کناف گوهردشت

ورق‌ های کناف از صفحات فیبری بسیار نازک و گچ تولید شده می باشد. اما بسته به متریالی‌ های دیگری در انواع کناف ضد رطوبت، ضد آتش و آکوستیک عرضه بازار شده است. اما کناف ساده گچی جز پرمصرف ترین نوع کناف‌ ها بقه حساب می اید. برای مثال اکثر سقف کاذب کناف، از نوع ورق‌ های ساده گچی می باشد ولی برای اجرای سقف کاذب کناف استخر و مکان هایی که از رطوبت بالایی قرخوردار هستند؛ از کنافی مورد استفاده قرار می دهند که سطح آن با یک لایه پی وی سی، روکش دار شده می باشد. برای اجرای سقف کاذب کناف، ابتدا ورق‌ ها گالوانیزه و آویز هایی به سقف اصلی وصل می کنند و سپس با استفاده از پیچ ورق های کناف را یکی یکی متصل می‌ کنند. در حال حاضر ورق‌ های کناف ساده، عایق در ضخامت ۶٫۵ میلیمتری، ۹٫۵ میلیمتری، ۱۲٫۵ میلیمتری و ضخامت ۱۵ و ۱۸ میلیمتری تولید می‌ گردد.

طراحی سایت در کرج

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

error: Content is protected !!
بازسازی در سهیلیهکناف گلشهر Call Now Buttonمشاوره رایگان