کناف کرج

 در بازسازی کرج, دکوراسیون کرج

کناف کرج در حقیقت صفحه ای گچی و روکش شده است و در واقع نسل جدید گچ ساختمان به حساب می آید. امروزه کناف جایگزین گچ و بسیاری از متریال های مشابه آن شده است، از جمله مزایای کناف کرج نسبت به سایر المان های مشابه می توان به سرعت بالاتر اجرا، تنوع بیشتر، امکان ایجاد فضای نورپردازی در سقف و… اشاره کرد. برای کناف کاری در کرج و گلشهر با متخصصین ما همراه باشید.

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

خدمات کناف کرج

انواع خدمات کناف کرج برای تغییر دکوراسیون داخلی و بازسازی فضای داخلی خانه صورت می گیرد. از انواع خدمات کناف کرج می توان به سقف کاذب خانه( سقف های کشسان  و یا آسمان مجازی) و انواع سقف های کاذب پذیرایی، دیوار و مناف اتاق خواب نیز اشاره کرد.

برای اطلاع از قیمت و نحوه اجرا کناف در کرج با همکاران ما در گروه دکوراسیون داخلی دکولوکس تماس بگیرید. همکاران ما در صورت نیاز به محل مورد نظر شما اعزام می شوند و با نقشه برداری از فضا علاوه بر برآورد هزینه، مراحل اجرا کناف کرج را به اطلاع شما می رسانند.

کناف کرج و طرح های خاص 

تا حدود زیادی به نیروهای طراحی و اجرایی ما بستگی دارد. اما باید اگاه باشیم که استفاده از آن از محدودیتی برخوردار نیست. دکولوکس از جمله مجریان کناف در ایران است، که با طراحی ها و ایده های جدید و متناسب با مکان مورد نظر در بین مشتریان خود شناخته شده می باشد. هر چه این کار ظریف تر اجرا گردد زیباتر خواهد بود. بنابراین انتخاب یک نیروی طراحی و اجرایی جهت اجرای پروژه حائز اهمیت می باشد.

انواع اجرا کناف کرج

کناف ها در انواع مختلفی تولید می شوند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

اجرای کناف کرج در دیوارهای کاذب پوششی

در نصب این نوع کناف با استفاده از سازه، تایل های گچی کناف بوسیله پیچ به یک سازه فلزی که به دیوار زمینه متثل است پیچ می شوند. برای اجرای این نوع کناف کاری معمولا مقداری فاصله بین تایل و صفحه دیوار برای عبور تاسیسات قرار می دهند.

اجرای کناف در دیوار کاذب جدا کننده

از کناف های جدا کننده به منظور جداسازی فضای داخلی ساختمان استفاده می کنند. تایل های گچی کناف به قاب های فولادی سبک از پیش ساخته شده متصل می شوند و درزهای آن بوسیله بتن پر شده و در نهایت رنگ آمیزی می شوند.

اجرای کناف مشبک در سقف کاذب

کناف های مشبک پرکاربردترین نوع کناف می باشند که از تایل های گچی و یا تایل های پوشالی تشکیل می شوند. تایل های مورد نظر بوسیله آویز به سقف متصل شده و در نهایت تایل های از پیش ساخته شده روی آن ها نصب می شوند. یک مزیت این نوع کناف ها تنظیم ارتفاع و دسترسی راحت به درون سقف می باشد.

اجرای کناف یگپارجه در سقف کاذب

به منظور اجرای کناف کاری یکپارچه ابتدا زیرسازی فولادی انجام می گیرد. بعد از این مرحله، صفحات کناف بوسیله پیج و مهره روی زیرسازی نصب می شوند.

  بعد از مرحله کناف کاری، درزگیری بتن ها انجام می شود. از مزیت های این روش می توان به سرعت بالای اجرای آن نسبت به سایر اشاره کرد.

کاربرد کناف کرج

امروزه انواع کناف  برای محیط های گوناگون و با کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد:

 • کناف کرج به عنوان دیوارهای جدا کننده

کناف ها را می توان بهترین گزینه برای جداکنندگی دانست. کناف ها هر چند نمی توانند دیوار حمال بوده و وزنی را تحمل کنند،
اما عایق خوبی برای صدا و حرارت است، به همین منظور برای جدا سازی دو محیط از یکدیگر، کناف کرج می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

 • دیوار پوششی

همانطور که گفته شد کناف  یکی از عایق های خوب حرارتی و صوتی می باشد، به همین منظور برای بکارگیری به عنوان دیوار پوششی گزینه ی مناسبی می باشد.

 • سقف های کاذب

یکی از اصلی ترین کاربردهای کناف گلشهر را می توان سقف های کاذب دانست، در معماری امروز اکثر محیط ها دارای سقف کاذب می باشند،

گچ یا کناف 

کناف در واقع نوعی سقف کاذب به حساب می آید. قطعات کناف صفحات گچی با روکش کاغذی هستند اما نسب به گچ مزایای بیشتری دارند.

 کناف! شاید این سوال برای کسی که حداقل علم را راجع به معماری روز داشته باشد. بسیار بدیهی باشد و این به این خاطر است که:

 • اولاً سرعت اجرای کناف بسیار بالاترو تر و تمیزتر از گچ میباشد
 • ثانیاً مصالح بروزتری و تنوع آن بسیار بیشتر است
 • ثالثاً سبکتر است و ارتفاع سقف را حفظ می کند

البته بعضی از سلایق خاص گچ و گچکار حرفه ای را می پسندد، اگر دوست ندارید در دکورتان از المان های پیش ساخته استفاده شود، بایستی از گچ استفاده کنید. در غیر این صورت کناف بی شک گزینه ی بهتری برای شماست.

اهمیت کیفیت متریال کناف

کیفیت جنس و متریال کناف یکی از عوامل مهمی می باشد که بسیار بر روی اجرای آن موثر است.  کناف ساخته شده از ماده ای به اسم پروفیل سبک است که باعث افزایش مقاومت کناف می‌گردد.  اگر کیفیت جنس کناف مناسب و مطلوب نباشد سبب میگردد که سقف باد نماید ( شکم دهد) و یا ترک بردارد. به علت اینکه در بازار جنس های مختلفی از کناف وجود دارد پس انتخاب جنس مطلوب و مناسب مشکل است.

برزار برای نصب کناف کرج

 • دستگاه برش قرقره ای برای برش تایل ها
 • ظرف ماله، ماله و … برای از بین بردن درزها و شکاف های موجود
 • انواع سنباده برای تمیزکاری و صاف نمودن ظاهر کناف
 • سوهان های گرد برای از بین بردن گوشه های تیز کار
 • جک های نگهدارنده که برای بالا بردن کناف ها تا سقف مورد استفاده قرار می گیرند
کناف در گلشهر کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

کناف کرج

قیمت کناف مناسبتر است یا گچ؟

برای جواب این سوال باید توجه داشت که چه سبکی از دکوراسیون مد نظر شما می باشد، ولی در اکثر مواقع هزینه کناف کمتر از گچکاری می باشد؛ چرا که شما در گچ کاری هزینه های مثل رابیتس کاری ، میلگرد ، جوشکاری ، ابزار و… وجود دارد که باعث می شود هزینه های نهایی بالا رود.

بعلاوه حمل و نقل کناف به دلیل سبک تر بودن آسانتر است، هم چنین نصب آسانتر باعث می شود هزینه های اجرا کم شود. البته باید توجه داشت که در کناف با طرح های پیچیده دکوراتیو ، هزینه اجرا از گچ هم بالا می زند. کلاً می توان گفت در بیش از 90 درصد مواقع کناف به صرفه تر از گچ می باشد.

مهم ترین مزایای کناف 

دیوار های ساخته شده با کناف گلشهر در قیاس با سایر دیوارها تا ده برابر وزن کمتری دارد. این امر موجب کاهش بار مرده ساختمان خواهد شد. طریقه ی اتصال و چفت شدن اجزای کناف باعث می شود تا هنگام وقوع زلزله بسیاری از لرزه ها را بدون آسیب پشت سر بگذارد، بجز این وزن سبک تر کناف باعث می شود تا آسیب های احتمالی از زلزله به حداقل برسد.

معایب سقف کاذب کناف چیست؟

در صورتی که سقف های کاذب به درستی نصب و اجرا نشوند امکان دارد معایب و ایراداتی در آن ها به ایجاد گردد. در واقع خود سقف کاذب عیب و ایرادی ندارد و اجرای نادرست آن موجب بروز مشکل می‌گردد. این معایب به شرح زیر هستند:

 • عدم مقاومت در برابر رطوبت
 • عدم مقاومت در برابر ضربه
 • پراکنده کردن گرد و خاک به محیط اطراف
 • اهمیت کیفیت متریال کناف
کناف گلشهر کرج

کناف کرج

کناف گلشهر

کناف گلشهر

کناف گلشهر

کناف

کناف گلشهر

کناف

کم شدن وزن سازه ساختمان با استفاده از کناف 

در سازه های ساختمانی با استفاده از کناف گلشهر می توان وزن و بار اضافی ساختمان را از بین برد و یا به حداقل رساند.

عایق شدن ساختمان در برابر صدا

هنگامی که از کناف در ساختمان سازی استفاده می شود، با فضای خالی یا که بین دیوارها بوجود می آید می توان فضایی آکوستیک را بوجود آورد.

کناف کرج یک عایق حرارتی مناسب

استفاده از کناف در ساختمان می تواند اتلاف حرارت اتاق را به حداقل برساند. البته باید گفت که این مورد به مهارت بالای کناف کار بستگی دارد که متخصصین ما در گروه طراحی دکوراسیون داخلی دکولوکس در با مهارت بالای خود در اجرای کناف، این ممکن را برای شما فراهم می کنند.

مقاومت کناف گلشهر در برابر زلزله

همانطور که در بالا اشاره کردیم، استفاده از کناف گلشهر موجب می شود وزن سازه مقدار قابل توجهی کاهش یابد. بنابر این بدیهی است که با کم شدن وزن سازه مقاومت آن در برابر زلزله افزایش خواهد یافت.

کلام آخر

کناف و کناف کاری امروزه یکی از اصلی ترین المان های طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. کناف ها به جز زیبایی بخشیدن به محیط و جدا کردن آن ها از هم، امروزه نقش پر رنگی برای اجرای نورپردازی ها نیز بر عهده دارد.

برای دریافت خدمات مربوطه در کرج و گلشهر با گروه طراحی دکوراسیون داخلی دکولوکس تماس بگیرید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

error: Content is protected !!
دراور آینه دارتخت کم جا کرج Call Now Buttonمشاوره رایگان