برای خرید کابینت آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 در کابینت کرج

در تغییر و یا طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، تعویض کابینت ها امری بسیار مهم است. با استفاده از این المان در طرح و رنگ های دلخواه، می توانید به یک محیط گرم و جذاب در خانه خود دست پیدا کنید.برای خرید کابینت باید به نکات مهمی توجه کنید که پس از طراحی و نصب کابینت ها به طرح ایده آل خود برسید و از نتیجه کار لذت ببرید. در ادامه متن چند نکته مهم و کلیدی در ارتباط با خرید کابینت آسپزخانه کرج برای شما مطرح کرده ایم تا با استفاده از آن ها بتوانید یک دکور عالی و جذاب داشته باشید.

خرید کابینت آشپزخانه در کرج

خرید کابینت آشپزخانه در کرج

نکات مهم خرید کابینت آشپزخانه کرج

همانطور که در متن بالا نیز به آن اشاره کردیم، در خرید کابینت آشپرخانه توجه به یکسری نکات امری ضروری است. با ما همراه باشید تا این نکات را با هم مرور کنیم.

مشخص کردن میزان بودجه، اولین نکته در خرید کابینت آشپزخانه

برای خرید کابینت باید در ابتدا میزان بودجه خود را مشخص کنید تا با استفاده از بودجه نهایی، سراغ سری کابینت های مورد نظر خود بروید. برای در نظر گرفتن این مورد، این نکته را مد نظر داشته باشید که نصب کابینت نیز هزینه هایی به همراه دارد که جدا از هزینه ساخت باید پرداخت کنید. پس برای نصب کابینت نیز مقداری از پول خود را کنار بگذارید. برای آگاهی دقیق تر از قیمت کابینت ، می توانید با مشاورین ما در دکولوکس تماس بگیرید.

توجه به رنگ کابینت در هنگام خرید

یکی از مهم ترین فالکتور ها در خرید کابینت آشپزخانه کرج ، انتخاب یک رنگ مناسب است. رنگ کابینت ها باید با دیگر لوازم و بخش های دیگر خانه تناسب و هماهنگی داشته باشد. حال اگر دکوراسیون شما رنگ های متفاوتی را در برمی گیرد، بهتر است کابینت ها نهایتا از دو رنگ مجزا ترکیب شوند.

اگر بیش از دو رنگ برای کابینت در نظر بگیرید، جلوه و زیبایی آشپزخانه خود را از دست می دهید. کابینت هایی که به صورت دو رنگ طراحی و ساخته می شوند، جدید ترین مدل هایی هستند که به تازگی وارد بازار شده و طرافداران زیادی نیز دارند.

زمانی که این دو رنگ کابینت مکمل یکدیگر بوده و با هم تناسب داشته باشند، زیبایی دو چندانی به آشپزخانه می دهد. برای انتخاب رنگ در هنگام خرید کابینت آشپزخانه ، اگر میزان فضایی که به آشپزخانه شما اختصاص داده شده است کم باشد بهتر است از کابینت هایی با رنگ روشن استفاده کنید تا فضای آشپزخانه خود را بزرگتر کنید.

استفاده از رنگ های تیره موجب کوچک تر به نظر رسیدن فضا شده و هم چینین این رنگ ها بعد از مدتی چشم را خسته کرده و دیگر حس زیبایی روزهای اول را به شما منتقل نمی کند.

برای داشتن یک دکوراسیون جذاب بهتر است از کابینت ساز خود بخواهید که کابینت مورد نظر شما را قبل از اجرا، طراحی کند تا بتوانید ایده و سلیقه خود را به شکا بهتری روی طرح کابینت آشپزخانه خود پیاده کنید.

کابینت آشپزخانه کرج

کابینت آشپزخانه کرج

انتخاب سبک و مدل مناسب کابینت

برای انتخاب یک سبک مناسب برای آشپزخانه، باید ابتدا علاقه و سلیقه خود را مشخص کنید.سپس سبک های مختلف دکوراسیون خانه را بشناسید و یک مورد از آن را انتخاب کنید.

در بازار خرید کابینت آشپزخانه سبک های مختلفی وجود دارد اما بیشترین سبک هایی که مورد استقبال افراد قرار می گیرد، سبک های کابینت مدرن ، کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک هستند. که سبک کابینت نئوکلاسیک یک سبک بین کابینت مدرن و کابینت کلاسیک است.

اگر سادگی و شیک بودن سلیقه و انتخاب شماست، بهتر است در میان سبک های مدرن به دنبال طرح مورد نظر خود در کابینت آشپزخانه بگردید. این سبک از کابینت ها برای آشپزخانه هایی که فضای کمتری دارند بسیار مناسب خواهند بود.

اما اگر طرح های شلوغ و اکسسوری های زیاد و شیک را می پسندید، در بین کابینت های کلاسیک به دنبال طرح مورد نظر خود باشید. اگر فضای آشپزخانه شما زیاد است، استفاده از این سبک زیبایی دوچندانی به دکوراسیون آشپزخانه شما می دهد.

کابینت آشپزخانه کرج

کابینت آشپزخانه کرج

انتخاب جنس مناسب کابینت

از دیگر فاکتورهای مهم در خرید کابینت آشپزخانه کرج ، جنس کابینت هاست. از عوامل مهم در کیفیت و ماندگاری زیبایی کابینت، متریالی است که در ساخت آن استفاده شده است. البته گفتنی است که انتخاب جنس کابینت به میزان بودجه شما نیز بستگی دارد.

در حال حاضر یکی از بهترین جنس ها در کابینت، کابینت های ممبران هستند که کیفیت و دوام بسیار بالایی در برابر نم و رطویت دارند. این جنس از کابینت در سبک های کلاسیک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیگر جنس های پرطرفدار در ساخت کابنیت، کابینت های ام دی اف هستند که تنوع بسیار بالایی دارند و فضایی گرم را بوجود می آورند.این جنس از کابینت ها در برابر رطوبیت دوام خوبی دارند و از قیمت مناسب تری نسبت به کابینت های ممبران برخوردارند.

اگر نمی خواهید برای آشپزخانه خود هزینه زیادی کنید، کابینت های فلزی گزینه مناسبی برای شما خواهند بود.این کابینت ها در کنار قیمت بسیار پایین، دوام بسیار بالایی دارند.

از دیگر جنس های پرطرفدار در خرید و ساخت کابینت آشپزخانه، کابینت هایگلاس است که جلوه و نمای زیادی دارد. جنس هایی از کابینت که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته، کابینت های هایگلاس سفید اکلیلی هستند.

این کابینت ها دارای یک سطح صاف و براق بوده که نور را به خوبی بازتاب می دهند و جلوه بسیار زیبایی به محیط می دهند. کابینت های هایگلاس سفید براق به دلیل بازتاب نوری که دارند، فضا را بزرگتر و دلبازتر می کنند.

جهت اطلاع شما برای انتخاب و دیدن صفحات دکوراسیون کرج، بازسازی کرج، کابینت کرج به راحتی چند کلیک می توانید از لینک های مربوطه دیدن فرمایید و تصمیم بگیرید. 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

کابینت عظیمیهکابینت هایگلاس کرج مشاوره رایگان