کفپوش کرج

 در دکوراسیون کرج

در اصطلاح کفپوش کرج لایه ای است که بوسیله آن کف و یا یک سطح را می پوشانند. کفپوش کرج در خانه ها، ویلاها و یا در حالت کلی برای تمام فضاهای مسکونی و اداری به کار برده می شود. سالن های ورزشی و استخرها نیز از دیگر فضاهایی هستند که کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد اما نوع کفپوش به کار برده شده در این فضاها متفاوت خواهد بود.

کفپوش‌های بهداشتیِ مخصوص برای بیمارستان‌ها، ازمایشگاه‌ها و درمانگاه‌ها به کار می‌روند. انواع مقاوم‌تر و صنعتی در کارخانجات، آزمایشگاه‌های شیمیایی و محل تردد ماشین‌های سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین کفپوش‌ها در خیابان‌ها، حیاط‌ها  ودیگر فضاهای باز و فضاسازی هم به کار برده می‌شوند.

کفپوش ، لایه ای آماده و یا اصطلاحا پیش ساخته است که به عنوان یک لایه تزئینی روی سطح قرار می گیرد. سطح استخر، ساختمان، زمین های ورزشی مانند زمین فوتبال با استفاده از کفپوش کرج پوشانده می شود که جلوه زیبایی به محیط بدهد.کفپوش انواع مختلفی دارد که در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از ارکان مهم در تغییر دکوراسیون داخلی، کفپوش ها هستند و افرادی که به این منظور سراغ انتخاب کفپوش می روند، بهترین گزینه برای آن ها کفپوش های چوبی و یا سنگی هستند. در ادامه به معرفی و مقایسه دو نوع کفپوش چوبی پرکاربرد در ساختمان می پردازیم.

کفپوش در کرج

کفپوش کرج

انواع کفپوش کرج

لایه هایی که کف ساختمان و یا هر مکان دیگری را می پوشانند، کفپوش نامیده می شوند که در صنعت کفسازی کاربرد فراوانی دارند. در سالن های ورزشی و برخی استخرها برای جلوگیری از سر خوردن افراد از انواع کفپوش استفاده می کنند. کفپوش ها جنس های مختلفی دارند که هرکدام در فضای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

کفپوش در انواع متحرک و ثابتی بر روی هرگونه کف ساختمان و مکان هایی که نیاز به پوشاندن کف دارند نصب می شود. کفپوش ها با توجه به نوع کاربرد می تواند در انواع مختلفی تولید شوند. در ادامه به معرفی انواع کفپوش می پردازیم.

کفپوش کرج

کفپوش کرج

کفپوش های مورد استفاده در ساختمان های مسکونی

کفپوش های پی وی سی یکی از انواع مدل های کفپوش کرج هستند که به عنوان کفپوش در سالن های ورزشی و استخرها به کار برده می شوند. قیمت این نوع کفپوش از سایر محصولات چوبی مشابه کمتر و به صرفه تر است.

کفپوش چوبی پارکت یا پارکت چوبی که از قطعه های چوب جنگلی ساخته می شوند از دسته کفپوش هایی هستند که کاربرد های زیادی در منازل دارند.

کفپوش لمینت که اشتباها به آن پارکت نیز می گویند، جنس آن از اچ دی اف است. این کفپوش ها از پارکت های چوبی ارزان تر بوده و به نسبت کاربرد زیادی برای استفاده در منازل دارند.

کفپوش های پلاستیکی از مواد منعطفی همچون وینیل و لینولئوم ساخته می شوند. کاربرد این نوع کفپوش کرج برای استفاده در سالن های بدنسازی، استخرها، سالن های ورزشی، پارک های بازی و مهدکودک ها می باشد.

کفپوش اپوکسی یک نوع روکش کف هستند که به صورت سراسری و بدون ایجاد درز بر روی سطوح مختلف بتونی، صنعتی و بهداشتی با میزان چسبندگی بالا نصب می شوند.

کف کاذب از جمله قطعات پیش ساخته هستند که در جنس های مختلف فولاد، سنگ، چوب، آلومینیوم و یا سرامیک تولید می شوند بر روی کف اصلی ساختمان نصب می شوند.

کفپوش کاشی و سرامیک از انواع کفپوش کرج هستند که برای کف و دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. گفتنی است که کفپوش های کاشی و سرامیک، کفپوش هایی هستند که هنوز هم برای سرویس هاس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند.

کفپوش موکت از قدیمی ترین مدل های کفپوش کرج است که با موکت کردن و یا فرش کف ساختمان را می پوشانند.

کفپوش کرج

کفپوش کرج

انواع کفپوش کرج

کفپوش هایی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند معمولا از جنس هایی تولید می شوند که در مقابل آسیب های احتمالی فیزیکی مانند حمل و نقل وسایل باری در طول سالن های کارگاه، فرسایش کف در اثر برخورد مواد اسیدی و شیمیایی مقاوم باشند. کفپوش های صنعتی کف سالن را در برابر تمام حلال های اسیدی و قلیایی مقاوم کرده و این دسته از کفپوش ها بهترین جایگزین برای کفپوش های ارزان قیمت سنتی هستند.

کفپوش های صنعتی بدون درز- اپوکسی

اپوکسی یک نوع پلیمر است که برای انواع رنگ با خواص مخصوص به کار برده می شود. به منظور ضد آب کردن سطوح، تولید انواع چسب، ساخت ابزار، صنایع الکترونیکی، صنعت ساختمان، هوا و فضا و..  از رزین اپوکسی استفاده می شود. این نوع از کفپوش کرج بر اساس میزان تردد متفاوت و قابل اجرا خواهد بود.

 • مزایای کفپوش اپوکسی کرج
 • چسبندگی بسیار بالا
 • شست و شوی راحت
 • مقاوت اصطکاکی و مکانیکی بالا
 • سبک و کم حجم بودن این نوع کفپوش از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می کند.
 • زمان اجرای آن کوتاه بوده و قابل ترمیم سریع و آسان است.
 • کفپوش ضد اسید

کفپوش های ضد اسید نوع پیشرفته ی کفپوش های اپوکسی هستند که از اضافه کردن مواد، موجب جلوگیری از خوردگی وسایل و تجهیزات صنعتی می شود.

کفپوش کرج

کفپوش کرج

کفپوش کرج

کفپوش کرج

کفپوش کرج

کفپوش کرج

کفپوش پلی اورتان کرج

یکی از انواع کفپوش کرج که در زمینه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، کفپوش های پلی اورتان هستند.  مقاومت این نوع ار کفپوش ها در برابر ضربه و سایش بسیار بالا بوده و در برای استفاده در بیمارستان ها، صنایع بزرگ و کوچک، فرودگاه ها، انبار و … به کار برده می شوند. بی درز بودن این نوع کفپوش کرج موجب می شود مقاومت کف در برابر سایش و ضربه بیشتر می شود.

کفپوش متحرک چیست؟

در سال های گذشته یه نوع رنگ خاص به نام اپوکسی در ایران کاربرد وسیعی پیدا کرده می باشد. یکی از استفاده های فراوان این رنگ، پوشش انواع سطح است. این سطوح را بر اساس میزان ارتفاع، اندازه گیری می گیرند، سپس بر حسب میکرون آن را در نظر گرفته و بدینوسیله رنگ اپوکسی در آن می بینید. انتقال رنگ اپوکسی در کفپوش متحرک خیلی ساده نمی باشد و باید طی چند مرحله وبصورت چند لایه باشد. بدین صورت می توان شکل های سه بعدی را در کفپوش ایجاد کرد. جالب است اگاه باشید این کفپوش ها قادر هستند یک تصویر واقعی در منزل شما خلق نمیاند. مثلا می توانید بدینوسیله طبیعت یا دریا را وارد منزلتان کنید.

کفپوش های متحرک که از جنس رزین اپوکسی می باشند، هیچ خط یا درزی نداشته و بصورت گسترده برروی کف پیاده سازی شده اند. کفپوش متحرک قابل طراحی برای پارکت های سیمانی یا بتونی و سطح سنگی کاشی ها هستند. بر خلاف تصور اکثر افراد این مدل از کفپوش، خیلی سریع و راحت اجرا می گردند. از ویژگی های بارز کفپوش متحرک باید به براقیت بالا، شفاف بودن و یکدستی آنها اشاره نماید. کفپوش های سه بعدی بیشتر در آشپزخانه ها، سرویس های بهداشتی و حمام، مراکز تجاری و هتل ها به کار می روند.

انواع کف پوش های چوبی

کفپوش پارکت کرج

این نوع کفپوش قرن هاست که در اروپا مورد استفاده دارد و به دلیل زیبایی و استقبالی که از آن شده است امروزه در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد. جنس کفپوش کرج از جنس چوب درختان است. برای تولید پارکت از درخت های متنوعی بهره می گیرند.

چوب درخت کاج، بلوط، افرا و بامبو از جمله این چوب ها می باشد. درختان بامبو و افرا چوب به مراتب مقاومتری نسبت به سایردرختان دارند، بنابر این پارکت تهیه شده از این چوب ها نیز نسبت به سایر انواع آن مقاوم تر است.

کفپوش کرج

کفپوش کرج

قیمت کفپوش پارکت کرج

قیمت این نوع کفپوش کرج با توجه به نوع چوب، روش های تولید و برند تولید کننده متفاوت خواهد بود. لازم به ذکر است که این محصول کاملا از چوب ساخته می شود.

اما همانطور که گفتیم، تفاوت قیمت آن بر اساس نوع چوب مورد استفاده تعیین می شود. همکاران ما در مجموعه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دکولوکس این امکان را برای شما فراهم می کنند که با مناسب ترین قیمت بهترین کیفیت و خدمات را دریافت کنید.

کفپوش پارکت در کرج

کفپوش پارکت کرج

کفپوش لمینت کرج

کفپوش های لمینت را می توان در حقیقت نوع جدیدی از پارکت دانست، این کفپوش ها از لایه های HDF )high density fiberboard) به معنای تخته های فیبری با تراکم بالا، ساخته می شوند. این کفپوش ها از نظر ظاهری بسیار شبیه به پارکت هستند.

ولی با ورود این کفپوش ها به بازار جهانی ، درصد بسیاری از فروش پارکت های عادی کم شد. چرا که در کنار ظاهری مشابه این نوع کفپوش مزایای بسیاری در مقایسه با پارکت دارد. در ادامه برخی از این مزایا را با هم بررسی خواهیم کرد.

قیمت کفپوش لمینیت

این نوع از کفپوش ها با توجه به پارامترهای مختلفی قیمت گذاری می شوند. شرکت تولید کننده، نوع مغزی های استفاده شده در کفپوش کرج ، نوع روکش ها بر طبق درجه بندی از عوامل تاثیر گذار در قیمت این محصول هستند. درجه بندی لمینیت ها بر اساس میزان ضخامت در برابر خط و خش و تا حدودی رطوبت متفاوت خواهد بود.

قیمت کفپوش لیمنیت بر اساس بودجه مشتری طبقه بندی شده و به اون اعلام می گردد. متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی دکولوکس تمامی این موارد را در نظر گرفته و با مناسب ترین قیمت، بهترین کیفیت را به شما ارائه می دهند.

کفپوش لمینیت در کرج

کفپوش لمینیت کرج

مقایسه پارکت و کفپوش لمینت کرج

 • تنوع طرح و مدل
 • پارکت ها را به وسیله ی چسب به زمین می چسبانند، بنابراین مهارت کارگر شرط است.
 • این در حالی است که کفپوش های لمینتی به هم چفت می شوند و یکپارچگی بسیار خوبی دارند.
 • دوام و استحکام لمینت بیش از پارکت است
 • چون در زیر کفپوش لمینت فوم کار می شود،
 • تا حدود زیادی طبقه پایین از صداهای طبقه بالا عایق می باشد.
 • هزینه نصب لمینت کمتر می باشد.
 • کف موزاییک یا هر جنس دیگر به خاطر عدم استفاده از چسب آسیب نمیبیند
 • امکان جمع آوری و نصب مجدد آسان در لمینت وجود دارد
 • در برابر آب و خراش مقاومت بیشتری دارد
 • سرعت اجرای این نوع کفپوش کرج به مراتب بالاتر می باشد

ویژگی های یک کفپوش مناسب

پالت کفپوش کرج باید یک سری ویژگی‌هایی را داشته باشد تا کفپوش مناسبی به حساب بیاید.

 • دوام بالا
 • مقاومت در برابر آسیب‌ و خراشیدگی
 • مقاومت در برابر آب
 • طول عمر بالا
 • وزن سبک نصب آسان

در انتها به عنوان نکته پایانی یادآوری می‌کنیم که برای خرید کفپوش بهتر است یک مجموعه معتبر و مطمئن را انتخاب کنید که علاوه بر محصول باکیفیت خدمات و پشتیبانی کاملی را نیز ارائه دهد. مجموعه حامی ساخت با توجه به اهمیت این موضوع بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کند

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

error: Content is protected !!
پارکت در کرجآینه دکوراتیو کرج Call Now Buttonمشاوره رایگان