نورپردازی کرج

 در دکوراسیون کرج

نورپردازی در کرج

در نگاهی بنیادین نورپردازی کرج را می توان مهمترین جزء دکوراسیون دانست. همان طور که می دانیم چشم ما چیزی را می بیند که از آن نور بازتاب شود.پس وجود نور شرط لازم برای دیدن است.نورپردازی ساختمان یکی از مهمترین عوامل جلوه‌بخشی به فضاهای داخلی و خارجی ساختمان است. با استفاده از نورپردازی کرج، می‌توان به صورت هوشمندانه و با در نظر گرفتن محیط و نیازهای کاربران، فضاهایی با جذابیت و زیبایی بیشتری ایجاد کرد. علاوه بر جلوه‌ی زیبایی‌بخش، نورپردازی می‌تواند به بهبود کیفیت نور محیط و افزایش ایمنی فضاهای داخلی و خارجی کمک کند.

برای نورپردازی ساختمان، می‌توان از انواع مختلف روش‌ها و تجهیزات نورپردازی استفاده کرد. برخی از این روش‌ها عبارتند از:
– استفاده از روشنایی مستقیم و غیرمستقیم
– استفاده از رنگ‌های مختلف نور
– استفاده از نورپردازی LED
– استفاده از نورپردازی فلورسنت
– استفاده از سیستم‌های کنترل نورپردازی هوشمند

در طراحی نورپردازی کرج ساختمان، باید نیازهای کاربران و ویژگی‌های فضاهای داخلی و خارجی را به دقت بررسی کرد و با توجه به آن‌ها، بهترین روش‌ها و تجهیزات نورپردازی را انتخاب کرد.

نورپردازی کرج

نورپردازی کرج

با توجه به این موضوع با کنترل و تغییرات نور می توان دید شخص را نسبت به المانهای مختلف تغییر داد، در ادامه به شرح مختصر چند نوع نورپردازی را برای شما معرفی خواهیم کرد.

خدمات ما در گروه دکوراسیون داخلی در کرج دکولوکس:

اجرای کابینت کرج

ارائه بهترین چیدمان و دکوراسیون کرج

بهترین مجری کناف کرج

صفر تا صد بازسازی کرج

بورس کابینت کرج

دکوراسیون مهرشهر

انواع نورپردازی در کرج

نورپردازی طبیعی

نور طبیعی که خورشید آن را به زمین می رساند قوی ترین نور موجود می باشد. این نور برای رسیدن به درون ساختمان پرده ها را رد می کند، با عبور از پرده این نور به دلخواه ما تا حدودی تعدیل می شود و فضای خانه را روشن می کند. در معماری بنا باید توجه داشت که خانه به نحوی طراحی شود که اصطلاحاً نورگیر باشد،
برای این کار از پنجره ها با زوایای مناسب استفاده می شود.

نورپردازی کرج

نورپردازی کرج

اگر امکان تامین نور طبیعی از طریق پنجره ها نباشد، برای ساختمان نورگیر سقفی تعبیه می کنند. نورگیر ها تا حدود بسیار زیادی مشکل تامین نور طبیعی را برطرف می سازند.

نورپردازی مصنوعی

نورپردازی مصنوعی را می توان هر نوع روشنایی بغیر از خورشید دانست. در حقیقت روشنایی ساختمان در شب توسط نورپردازی مصنوعی تامین می گردد.

نورپردازی کرج

نورپردازی کرج

نورپردازی مصنوعی به طور کلی به سه روش انجام می شود:

  • نورپردازی متمرکز
  • نورپردازی عمومی
  • نورپردازی موضعی

نورپردازی متمرکز

این نوع نورپردازی به صورت نقطه ای اعمال می شود و فقط قسمت خاصی از فضا را روشن می کند. کاربرد این نوع نورپردازی برای برجسته نشان دادن قسمتی از فضا، نشان دادن المانی خاص در دکور و یا معرفی تابلو یا مجسمه یا هر اثر هنری دیگری به مخاطب می باشد. در این نوع نور پردازی هر قدر نقطه نورپردازی شده به چشم می آید، تقریباً سایر جاها کمتر دیده می شوند.

نورپردازی عمومی

این نوع نورپردازی در حقیقت جایگزین نور خورشید در شب می باشد، یعنی هدف آن روشنایی یکنواخت محیط برای دیده شدن تمام اجسام می باشد. میزان نور و هم چنین رنگ نور کاملاً قابل کنترل می باشد و می توانید نور منزلتان را خودتان تنظی کنید.

نورپردازی موضعی

نور موضعی بر عکس نور عمومی که می کوشد کل فضا را روشن کند، بر روی قسمتی خاص متمرکز است. مثلاً برای روشن کردن میز ناهار خوری یا میز بیلیارد از نورپردازی موضعی استفاده می شود.

نورپردازی کرج

نورپردازی کرج

نورپردازی انواع قسمت ها

1-نورپردازی آشپزخانه و سالن غذاخوری:

نورپردازی کرج آشپزخانه و سالن غذا خوری بسیار مهم است و می‌تواند تأثیر بسیاری بر روی جذابیت و کیفیت این فضاها داشته باشد. در طراحی نورپردازی آشپزخانه، باید به چندین عامل توجه کرد:

– روشنایی کافی: برای ایجاد روشنایی کافی در آشپزخانه، می‌توان از چراغ‌های سقفی و زیرآشپزخانه‌ای استفاده کرد. چراغ‌های سقفی باید به صورت منظم در سقف قرار گیرند و چراغ‌های زیرآشپزخانه‌ای نیز باید در نزدیکی دستگیره‌های کشو و کابینت قرار داده شوند تا فضای کاربری را روشن کنند.

– رنگ نور: رنگ نور نیز در نورپردازی آشپزخانه بسیار مهم است. برای ایجاد روشنایی و آرامش در آشپزخانه، می‌توان از نور سفید استفاده کرد. همچنین، برای ایجاد حس گرما و صمیمیت در آشپزخانه، می‌توان از نور زرد استفاده کرد.

– نور مستقیم و غیرمستقیم: برای ایجاد نور مستقیم در آشپزخانه، می‌توان از چراغ‌های روشنایی مستقیم استفاده کرد. همچنین، برای ایجاد نور غیرمستقیم و آرام در آشپزخانه، می‌توان از چراغ‌های زیرآشپزخانه‌ای یا نورپردازی در پشت کابینت‌های آشپزخانه استفاده کرد.

– نورپردازی سالن غذا خوری: در نورپردازی سالن غذا خوری فوکوس اصلی روی میز ناهارخوری است و نور این قسمت باید بیشتر از بقیه فضاها باشد. برای نورپردازی میز غذاخوری معمولا از چراغ‌های آویز در بالای آن که نور را مستقیما به‌سمت میز می‌تابانند استفاده می‌شود.همچنین، برای ایجاد جذابیت و زیبایی در سالن غذا خوری، می‌توان از نورپردازی سقف و دیوارهای سالن استفاده کرد

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

error: Content is protected !!
طراحی حیاط خانهکاغذ دیواری عظیمیه کرج Call Now Buttonمشاوره رایگان