نحوه استفاده از سبک مینیمال در طراحی منزل چگونه است؟

 در دکوراسیون کرج

نحوه استفاده از سبک مینیمال در طراحی منزل چگونه است؟

طراحی دکوراسیون داخلی خانه سبک های متفاوتی دارد که هرکدام از این سبک ها برای دکوراسیون زیبایی و کاربرد خاص خود را دارند. یکی از سبک هایی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و استقبال زیادی از آن شده است سبک مینیمال دکوراسیون است. پیش از به کار بردن این سبک از طراحی در دکوراسیون داخلی خانه خود باید اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید به درستی و زیبایی از آن در هنگام بازسازی خانه در کرج استفاده کنید. با ما در ادامه مطلب همراه باشید و این نکات را با هم بررسی کنیم.

سبک مینیمال

سبک مینیمال

سبک مینیمال

سبک مینیمال

سبک مینیمال در طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

در تعریف این واژه می توان گفت مینیمال در لغت به معنی حداقل می باشد. زمانی که از اصطلاح مینیمال در یک سبک استفاده می شود، منظور استفاده از حداقل ها می باشد. به همین دلیل سبک مینیمال اشاره به ساده گرایی و ساده بودن دارد.

در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی خانه، سادگی و دوری از تجملات باعث تمرکز حواس، کاهش استرس و افزایش آرامش می شود. در دنیای شلوغ و بزرگ زندگی شهری که درگیری و آشفتگی زیادی آرامش افراد را از بین می برد، ساده گرایی و استفاده از سبک های مینیمال طرفداران زیادی پیدا کرده است و یکی از سبک های پرطرفدار در طراحی دکوراسیون کرج است. در صورت اجرای درست این طرح، فضایی بسیار زیبا و گرم در خانه ایجاد می شود.

ویژگی های سبک مینیمال

یکی از نکات ابتدایی در طراحی فضایی با سبک مینیمال توجه کردن به رنگ عناصر مورد استفاده در دکوراسیون است. استفاده از یک رنگ به صورت تکی یا انتخاب دو رنگ روشن و خنثی از اساس ترکیب رنگ سبک مینیمال است.

دومین نکته پس از رنگ در سبک مینیمال، توجه به وسایل و اکسسوری های مناسب و ساده است. این قسمت از قسمت های مهم و تاثیر گذار در سبک مینیمال است.

در سبک مینیمال انتخاب وسایل را باید به گونه ای انجام دهید که در عین زیبایی، آلودگی بصری برای بیننده ایجاد نکند. هم چنین باید دقت داشته باشید مجموع متریال هایی که برای چیدمان انتخاب می کنید همگی متناسب با یکدیگر و در یک سبک باشند. از دیگر ویژگی های این سبک، استفاده بهینه از تمام فضای خانه برای نگهداری اشیا است.

بیشتر بخوانید: ویژگی های تخت کم جا کرج

ویژگی پذیرایی و نشیمن طراحی شده در این سبک دکوراسیون

در سبک مینیمال طراحی دکوراسیون داخلی غالبا از دیوارپوش ها و کفپوش های سفید رنگ با بافت های متنوع استفاده می کنند. به عبارتی می توان گفت بافت های موجود در این دیوارپوش ها و یا کفپوش ها وظیفه اصلی کاهش سردی و ایجاد گرمی در فضا را به عهده دارند.

طراحان ما در مجموعه دکوراسیون داخلی دکولوکس طوری از عناصر لازم در طراحی سبک مینیمال استفاده می کنند که به صورت کاملا ماهرانه ذهن بیننده را درگیر شلوغی نمی کنند اما در عین حال زیبایی قابل لمسی به محیط می دهند. استفاده از المان های کوچک و جمع و جور از نکات مهم در چیدمان دکوراسیون داخلی منزل در سبک مینیمال است.

استفاده از رنگ های قوی مثل سیاه، خاکستری، بژ، سبز کم رنگ، قرمز روشن و… به طور محدود، از دیگر نکات مهم در چیدمان این سبک پرطرفدار است. به عنوان مثال، استفاده از یک مبل سیاه چرمی در فضایی که اکثر لوازم سفید است، می تواند هارمونی رنگ زیبایی را ایجاد کند.

یکی از نباید ها در سبک مینیمال استفاده از لوازم اضافه روی میزها و یا بوفه است. حتی استفاده از پارچه بر روی میز توصیه نمی شود. اگر احساس می کنید میزتان به یک دکوری و یا وسیله تزئینی نیاز دارد می توانید از یک گلدان یا شمعدان با شمع های ساده استفاده کنید. همانطور که گفتیم، تمام لوازم مورد نیاز در این سبک باید کاملا ساده و  به تعداد محدود باشند.

از دیگر ویژگی های مهم در سبک مینیمال، استفاده از نور کافی در فضاست. پس اگر در نشیمن نور کافی ندارید با استفاده از آینه های بزرگ بدون قاب و نورپردازی مخفی، این کمبود را جبران کنید.

اگر برای کفپوش، قصد استفاده از فرش را دارید، بهترین گزینه در سبک مینیمال، فرش هایی با طرح های ساده هستند. استفاده از یک لوستر استیل بسیار ساده بدون هیچ گونه کریستالی برای مرکز سقف نشیمن در این سبک بسیار مناسب است.

سبک مینیمال

سبک مینیمال

ویژگی های اتاق خواب های مینیمال

اساس طراحی اتاق خواب به سبک مینیمال ، سادگی و نظم می باشد که با هدف آرامش دکور می شود. وجود دیوار های ساده بدون الگو در رنگ های سفید یا طوسی از مهم ترین عناصر این سبک است. پنجره بزرگ و نورگیر با پرده ساده و سبک از دیگر ویژگی های این اتاق خواب هاست.

در اتاق های مینیمال استفاده از لوستر اصلا مورد پسند نیست و نورپردازی در این فضا به صورت مخفی انجام می شود. استفاده از هالوژن و نورهای فلت به همین منظور بسیار توصیه می شوند.

تابلو و قاب عکس هایی که دیوار را از سادگی درمیاورند بی آنکه زاویه دید را شلوغ کنند، از عناصر مهم در این سبک است. در کل به یاد داشته باشید استفاده از وسایل کمتر و در عین حال زیبا و ساده در این سبک بسیار مهم است.

جهت اطلاع شما برای انتخاب و دیدن صفحات دکوراسیون کرج، بازسازی کرج، کابینت کرج به راحتی چند کلیک می توانید از لینک های مربوطه دیدن فرمایید و تصمیم بگیرید. 

سبک مینیمال

سبک مینیمال

سبک مینیمال

سبک مینیمال

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دکوراسیون گلشهر مشاوره رایگان