کوارتز کرج

 در کابینت کرج

کوارتز کرج سنگی با سختی ۷ در مقیاس موس است. کوارتز به رنگ و اسامی مختلف وجود دارد که یکی از انواع آن عقیق است که به رنگهای کهربائی- زرد- سفید- جگری- جگری مایل به سیاه و سبز دیده شده‌است. برای خرید سنگ کوارتز برای کابینت های خود بهتر است اطلاعات کافی در خصوص سنگ کوارتز مثل قیمت کوارتز در کرج ، اختلاف قیمت سنگ کوارتز کرج و برند های ایرانی و خارجی و مزایا و معایب سنگ کوارتز ، تفاوت سنگ کوارتز و کورین و محاسبه قیمت کوارتز در کرج را داشته باشید . در نتیجه برای داشتن کابینت دلخواه خود به راحتی می توانید تصمیم بگیرید.

کوارتز کرج

کوارتز کرج

سنگ کوارتز کرج

ماده تشکیل دهنده سنگ کوارتز در کرج و مزایای کابینت کوارتز  :

نود و سه درصد ماده اصلی تشکیل دهنده سنگ کوارتز سیلیس است.
سیلیس جز سختترین و مقاومترین مواد طبیعی است  که درجه سختی آن 7 است این در صورتی است که درجه سختی الماس 9 می باشد.

سیلیس به صورت پودر میکرونیزه دانه بندی های ریز و نوعی رزین مخصوص طی فرآیندی خاص  تبدیل به سنگ کوارتز یکپارچه می شود.

از اینرو , ویژگی سیلیس به سنگ کوارتز منتقل شده و باعث میشود سنگ کوارتز مقاومت بالایی در برابر  سائیدگی و ضربه را داشته باشد.

در سنگ کوارتز به دلیل فاقدبودن هر گونه خلل و فرج  , هیچ گونه رشد باکتری و میکروب را نخواهیم داشت به همین خاطر، سنگ کوارتز را آنتی باکتریال می گویند.

از مزایای دیگر سنگ کوارتز میتوان به وزن کم و مقاومت بالای آن اشاره کرد.
در صورت استفاده از ذرات شیشه , آئینه , سنگ های زینتی و صدف در سنگ کوارتز می توان زیبایی و جذابیت خاصی به آنها داد و به سادگی در مکان های مختلف مانند کابینت ها با طراحی های خاص از سنگ کوارتز استفاده کرد.

کوارتز در کرج

کوارتز در کرج

سوالات مرتبط با سنگ کوارتز کرج:

  • چگونه لکه چای را از روی صفحات سنگ کوارتز پاک کنیم؟

زمانی که سیالات رنگدانه دار روی صفحات کابینت می ریزد، در وهله اول بهتر است قبل از خشک شدن لکه، پاک شوند. اما اگر لکه خشک شده و شما می خواهید آن را پاک کنید بهتر است از مواد شوینده ای استفاده کنید که درجه اسیدی کمتری دارند. برای این منظور بهتر است از دستمال نمدار تواستفاده کنید.

  • آیا میتوان لکه قهوه و شیر را از روی صفحات سنگ کوارتز پاک کرد؟

برای لکه های شیر و قهوه نیز همانطور که در بالا توضیح دادیم، بهتر است از شوینده هایی با درصد اسید کم و ترجیحا دستمال نمدار استفاده شود.

  • آیا لکه رنگ از روی صفحات سنگ کوارتز پاک خواهد شد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت بله، لکه رنگ پاک میشود. البته ابن نکته نیز حائز اهمیت است که چه نوع رنگی و چه مدت روی صفحه باشد.هرچه مدت زمان بیشتری از ماندگاری رنگ گذشته باشد، به سختی پاک می شود.

  • چگونه سطح صفحات سنگ کوارتز را با مواد شوینده تمیز کنیم؟

برای شستن سطوح سنگ کوارتز در کرج ، از شوینده هایی با درجه اسیدی کم و ترجیحا آب استفاده کنید.

  • آیا می توان از استون برای پاک کردن سطح صفحات سنگ کوارتز استفاده کرد؟

خیر. هرگز از استون و مواد اسیدی برای این منظور استفاده نکنید.

  • آیا با شیشه پاک کن می توان سطح صفحات سنگ کوارتز را پاک کرد؟

بله. اما استفاده مداوم از این مواد برای پاک کردن صفحات هرگز توصیه نمی شود.

  • چه موادی بر روی سطح صفحات سنگ کوارتز اثر خواهد گذاشت؟

مواد با درجه اسیدی و یا بازی بالا

  • آیا می توان گریس را از روی سطح صفحات سنگ کوارتز پاک کرد؟

بله. تا جایی که ممکن است از مواد با درجه اسیدی و بازی بالا به طور مداوم استفاده نکنید.

ارزش سنگ کوارتز چگونه تعیین می گردد؟

برای شناسایی ارزش آن راه قطعی و حتمی وجود ندارد. از این رو از چندین راه تلفیقی از روش های سنتی و استفاده از ابزارهای پیشرفته مورد استفاده قرار می دهند شناسایی کوارتز اصل سخت می باشد؛ زیرا رنگ آن در زیر تابش و گرما تغییر می نماید و در بعضی از مواقع با رزین یا فویل مخلوط شده است که باعث وفور کوارتز مصنوعی در بازار شده است.

۱) شکل و برش:

به علت وجود رنگ های شکننده در کریستال های Quartz می توان برای به حداکثر رساندن رنگ ها، آن را برش داد. سنگ کوارتز دارای اندازه های فانتزی می باشد

۲) میزان درخشش آن:

بهترین سنگ کوارتز نوعی است که شفاف باشد و بقادر باشد نور را از خود عبور دهد. نمونه های نیمه شفاف نور را خیلی ضعیف از خود عبور می دهد. بهترین نوع سنگ گوارتز با نام کوارتز تمیز می باشد.

۳) رنگ:

رنگ های بنفش، سیاه، صورتی و قهوه ای نیز وجود دارد. رنگ کوارتز کریپتوکریستال رنگی می باشد که طلوع و غروب خورشید بهترین زمان برای دیدن رنگ های عقیق است. سنگ کوارتز شفاف بیشترین ارزش را در بین افراد دارد

خواص سنگ کوارتز چیست؟

قبل از آنکه شما تصمیم به خرید سنگ کوارتز کنید؛ باید بدانید این سنگ قیمتی چه خواصی دارد. سنگ گوارتز خواص فراوانی دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم. کوارتز شفاف از با ارزش ترین نوع های کریستال در طبیعت است که موجب بهبودی و درمان می گردد. همچنین برخی از این نوع سنگ ها، در صنعت حواهر سازی کاربرد فوق العاده ای دارند. علاوه این خواص، شما می توانید از سنگ کوارتز روی کابینت و زیبا سازی نمای خانه امورد استفاده قرار دهید.

با یک تماس می توانید از مشاورین متخصص ما در این زمینه و استفاده سنگ کوارتز کرج در کابینت کرج بهترین پاسخ را دریافت کنید.

جهت اطلاع شما برای انتخاب و دیدن صفحات دکوراسیون کرج، بازسازی کرج، کابینت کرج به راحتی چند کلیک می توانید از لینک های مربوطه دیدن فرمایید و تصمیم بگیرید. 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

کابینت انزو کرجکابینت عظیمیه مشاوره رایگان